Belka
Piątek, 9 Maja 2025   imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Archiwum wiadomości - rok 2014
 
 

Pieniny - wycieczka wielodniowa

Data dodania: 2014-04-26
W dniach 25-27 sierpnia zapraszamy na wyjazd w Pieniny. Wyjazd krajoznawczy z przejściami górskimi. Krótki opis głównych zwiedzanych miejsc i atrakcji: - Czorsztyn: zwiedzimy ruiny zamku - Niedzica: korona zapory na Dunajcu,  gotycki zamek - spływ Dunajcem do Szczawnicy- Szczawnica: Park Zdrojowy, plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych- Jaworki:  Wąwóz Homole- Krościenko: rynek, wystawa przyrodnicza w Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego, Trzy Korony, ruiny Zamku Pienińskiego, związanego ze św. Kingą. Zapisy trwają do dnia 7 maja. {phocadownload view=file|id=18|target=s} więcej »
 
 

Wieczór papieski

Data dodania: 2014-04-26
Tarnogórzanie przed kanonizacją spotkali się na rynku. więcej »
 
 

Do kogo Jan XXIII wygłosił ostatnie orędzie?

Data dodania: 2014-04-26
Papież Jan - "proboszcz całego świata" - był mocno związany z Polską. Jest też w jego posłudze wątek śląski. Na kilka dni przed śmiercią papieża jego słowa rozbrzmiewały na… piekarskim wzgórzu! więcej »
 
 

Ojciec święty - to nie slogan

Data dodania: 2014-04-26
O ojcostwie papieża, inspiracji jego myślą i przeznaczeniu Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II z jego dyrektorem, ks. dr. Robertem Chudobą rozmawia Klaudia Cwołek więcej »
 
 

Z ziemi polskiej do Włoch

Data dodania: 2014-04-26
Pokolenie JPII istnieje. Jego częścią są uczniowie gimnazjum w Świerklańcu. więcej »
 
 

Święcenia dla dwunastu zakonników

Data dodania: 2014-04-26
Bracia franciszkanie i cysters przyjęli w Katowicach święcenia prezbiteratu i diakonatu. W bazylice św. Ludwika w Katowicach-Panewnikach udzielił im ich arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. więcej »
 
 

Laudacja dla męczennika

Data dodania: 2014-04-26
Był torturowany, a zamordowano go z niepojętą nienawiścią. Męczennik za wiarę, kandydat na ołtarze. W Bytomiu odbyła się uroczystość pośmiertnego wręczenia Krzyża Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa o. Ludwikowi Wrodarczykowi, oblatowi. więcej »
 
 

Tragedia Górnośląska 1945 w Muzeum w Gliwicach

Data dodania: 2014-04-25
„Wywózka. Deportacja mieszkańców Górnego Śląska do obozów pracy przymusowej w Związku Sowieckim w 1945 roku. Faktografia – konteksty – pamięć” to zbiór kilkunastu artykułów i tekstów źródłowych, którym towarzyszą omówienia kluczowych publikacji dotyczących zagadnienia. Tragedia Górnośląska 1945 w Muzeum w Gliwicach. więcej »
 
 

Dawną rezydencję familii drukarzy czeka kapitalny...

Data dodania: 2014-04-25
Mowa o willi Neumanna przy ul.Rybnickiej. Właściciel budynku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, wreszcie przeprowadzi niezbędną modernizację. więcej »
 
 

Byłą rezydencję familii drukarzy czeka kapitalny...

Data dodania: 2014-04-25
Mowa o willi Neumanna przy ul.Rybnickiej. Właściciel budynku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, wreszcie przeprowadzi niezbędną modernizację. więcej »
 


loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola