Data dodania: 2014-04-11
Treść: 49 kierunków, rekin i wykłady w 3D, czyli dzień otwarty Politechniki Śląskiej
Dzień otwarty Politechniki Śląskiej odbył się dzisiaj w Gliwicach. Zgromadzeni licznie w Centrum Edukacyjno-Kongresowym kandydaci na studia mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni na rok akademicki 2014/2015 i przejść krok po kroku przez proces rekrutacyjny. Oprócz tego mogli odwiedzić wybrane wydziały, obejrzeć prezentację z wykorzystaniem technologii 3D oraz poznać tajniki powstania i sukcesu skonstruowanego przez studentów uczelni bolidu elektrycznego Shark, który bije rekordy prędkości na torach Formuły 1. Organizowany tradycyjnie w kwietniu dzień otwarty to doskonała okazja dla młodzieży, by poznać korzyści płynące z wyboru studiów na Politechnice Śląskiej, jednej z najlepszych i największych uczelni technicznych w kraju. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Silną reprezentację stanowiły osoby spoza Gliwic, a kandydat, który przemierzył najwięcej kilometrów, by osobiście zapoznać się z ofertą Politechniki Śląskiej i odwiedzić kampus uczelni przyjechał aż z Kalisza…
Przybyłych do Centrum Edukacyjno-Kongresowego uczniów, gdzie odbywała się część oficjalna dnia otwartego, przywitał rektor uczelni prof. Andrzej Karbownik. Następnie do kandydatów zwrócił się najsłynniejszy absolwent gliwickiej uczelni prof. Jerzy Buzek. – Politechnika Śląska rozwija się dynamicznie i inwestuje w nowoczesne obiekty i laboratoria, co jest bardzo ważne dla każdego przyszłego inżyniera. W świetle pomysłów reindustrializacji i rozwoju przemysłu opartego na nowych technologiach, zapotrzebowanie na świetnie wykwalifikowanych inżynierów będzie w dalszym ciągu bardzo wysokie – mówił były premier, któremu – jak sam przyznał – Politechnika Śląska dała świetne wykształcenie i pozwoliła tak wiele w życiu osiągnąć.
Przyszli kandydaci na studia poznali aktualną ofertę edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2014/2015. Na 15 wydziałach uczelni można studiować na 49 kierunkach obejmujących cały zakres działalności inżynierskiej. W ofercie pojawiły się dwa nowe kierunki studiów – energetyka na Wydziale Elektrycznym i teleinformatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Szkoła proponuje również trzy nowe specjalności – aplikacje napędowe na Wydziale Mechanicznym Technologicznym oraz zarządzenie hotelem i zarządzanie obiektem hotelarskim na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Jedynie pozornie skomplikowany proces rekrutacji na Politechnikę Śląską został wyjaśniony krok po kroku. Dodatkowych informacji o tym, jak dostać się na wymarzone studia udzielili przedstawiciele poszczególnych wydziałów na stoiskach wydziałowych zlokalizowanych na dwóch piętrach Centrum Edukacyjno-Kongresowego. Uczniowie licznie uczestniczyli w organizowanych na terenie kampusu wycieczkach, odwiedzając wybrane wydziały, zwiedzając sale wykładowe i laboratoryjne, rozmawiając z profesorami i starszymi kolegami, będącymi studentami Politechniki Śląskiej. Zainteresowani możliwościami kształcenia i rozwijania zainteresowań, jakie stwarza Politechnika Śląska, mogli poznać historię powstawania i sukcesu bolidów elektrycznych konstruowanych przez studentów w ramach projektu Silesian Greenpower. Jak na uczelnię techniczną przystało, Politechnika Śląska zaprezentowała najnowsze dostępne na uczelni metody kształcenia. Prezentacja z wykorzystaniem technologii 3D cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Jednostka: Wszystkie
ObrazekWybieralny:
więcej »