Belka
Środa, 26 Czerwca 2024   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Archiwum wiadomości - rok 2014
 
 

Wygraj podwójny bilet wstępu na...

Data dodania: 2014-06-06
Wygraj podwójny bilet wstępu na Krytą Pływalnię "Wodnik"! więcej »
 
 

„Twarze uczelni” w TVP Katowice

Data dodania: 2014-06-06
Treść: Czwarta część filmu dokumentalnego pt. „Twarze uczelni”, poświęconego sylwetkom ważnych postaci dla Politechniki Śląskiej, wyemitowany zostanie na antenie TVP Katowice w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, o godz. 18:00.   W niespełna półgodzinnym materiale przybliżone zostaną sylwetki: prof. Eugeniusza Świtońskiego, prof. Korneliusza Mikscha, prof. Józefa Bendkowskiego oraz prof. Andrzeja Ziębika. Zachęcamy do obejrzenia filmu. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 
 

Zmarł prof. dr. hab. inż. Michał Palica

Data dodania: 2014-06-06
Treść: 5 czerwca w wieku 71 lat zmarł po ciężkiej chorobie prof. dr hab. inż. Michał Palica, emerytowany pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Prof. Michał Palica był wieloletnim pracownikiem Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, gdzie – w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej – pracował od chwili ukończenia studiów aż do przejścia na emeryturę. Na macierzystej uczelni przeszedł wszystkie szczeble kariery naukowej – począwszy od doktoratu w 1972 r., przez uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w 1983 r., aż do uzyskania tytułu profesora w roku 2003.   Zainteresowania naukowe prof. Michała Palicy były bardzo szerokie. Zajmował się m.in. zagadnieniami wymiany ciepła w wymiennikach, absorpcji w polu sił odśrodkowych, suszeniem, odpylaniem, transportem pneumatycznym, dezodoryzacją, biofiltracją i filtracją. Zainteresowania te zaowocowały ponad setką publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Współautor monografii oraz wielu patentów, skryptów i podręczników akademickich.Przez szereg lat prof. Palica był pracownikiem i członkiem Rady Naukowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „BAROWENT” w Katowicach. Pracował również w charakterze konsultanta ds. ochrony środowiska w PZMI „IZOPOL” w Trzemesznie. Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem, organizującego konkurs na najlepszą pracę dyplomową, w którym prace dyplomowe wykonane pod Jego kierunkiem wielokrotnie otrzymywały pierwsze miejsca. W uznaniu za swoją pracę prof. Michał Palica odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką Zasłużonego dla Politechniki Śląskiej oraz wielokrotnie wyróżniany był nagrodami rektora Politechniki Śląskiej za osiągniecia dydaktyczne i naukowe.   Prof. Michała Palicę zapamiętamy jako niezwykle prawego, skromnego, życzliwego ludziom nauczyciela akademickiego, a także niezmiernie pracowitego i sumiennego człowieka o głębokiej mądrości i umiejętności przekazywania wiedzy. Pamięć o Nim zachowamy w naszych sercach.   Msza żałobna odprawiona zostanie w kościele pw. Świętego Jacka w Katowicach-Ochojcu 9 czerwca godz. 10:00. Tuż po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Katowicach przy ul. Sienkiewicza. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 
 

Dzień otwarty dla kandydatów na architekturę wnętrz

Data dodania: 2014-06-06
Treść: Dzień otwarty dla kandydatów na architekturę wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędzie się w budynku przy ul. M. Strzody 10 w najbliższą sobotę 7 czerwca w godz. 10:00-13:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.   Udział w dniu otwartym to doskonała okazja  dla osób zainteresowanych studiami na kierunku architektura wnętrz, by zapoznały się z przebiegiem organizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej kursu przygotowującego, podczas którego kandydaci kompletują swoje portfolio, m.in. biorąc udziału w lekcjach rysunku i malarstwa. To również możliwość porozmawiania z wykładowcami z wydziału i uczestnikami wcześniejszych edycji kursu, a także niepowtarzalna szansa, by przedstawić i skonsultować z profesjonalistami własną teczkę prac, którą kandydaci przedstawią podczas późniejszego egzaminu na pierwszy stopień studiów. Podczas dnia otwartego wykładowcy z Wydziału Architektury postarają się po krótce ocenić możliwości każdego przyszłego kandydata, który zechce przedstawić swoje prace, a także – jeśli zajdzie taka konieczność – wskazać kierunek, w którym powinien rozwijać swoje predyspozycje i umiejętności. Tego dnia młodzież, która w bliższej bądź dalszej przyszłości planuje studiować architekturę wnętrz, będzie mieć też okazję, by rysować pod okiem wykładowców licząc jednocześnie na ich ocenę. Oprócz tego podczas sobotniego dnia otwartego dla kandydatów na architekturę wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej dowiemy się czym tak naprawdę jest architektura wnętrz i jaki ma wpływ na nasze życie… Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 
 

Porozmawiajmy o dzielnicach

Data dodania: 2014-06-06
Fundacja Lepszy Świat oraz Klub Jagielloński zapraszają do Kawiarenki Aktywnego Seniora, gdzie przy kawie i ciastku będzie można porozmawiać o problemach swojej dzielnicy. więcej »
 
 

Mecz Polska - Litwa na PGE Arenie Gdańsk 2:1...

Data dodania: 2014-06-06
Mecz Polska - Litwa na PGE Arenie Gdańsk. Polska wygrała z Litwą 2:1 (0:1) w towarzyskim meczu piłkarskim na PGE Arenie w Gdańsku. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Arkadiusz Milik i z rzutu karnego Robert Lewandowski. więcej »
 
 

LE siatkarek: Polska – Grecja 3:0 [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2014-06-06
Polskie siatkarki w inauguracyjnym występie w Lidze Europejskiej pokonały Grecję 3:0 (25:12, 26:24, 25:14). W niedzielę w Wałbrzychu oba zespoły zmierzą się po raz drugi. więcej »
 
 

KONKURS: zrób zdjęcie telefonem i wygraj spotkanie...

Data dodania: 2014-06-06
Już 26-27 lipca w Gdyni odbędą się prestiżowe zawody Red Bull Air Race! Jeśli marzysz o tym, aby spotkać się z najlepszymi pilotami świata oraz zobaczyć kulisy organizacji tej niezwykłej imprezy, weź udział w naszym konkursie. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie telefonem! więcej »
 
 

Magistrala Tatrzańska

Data dodania: 2014-06-06
W dniach 18-20 sierpnia 2014 zapraszamy na wycieczkę: Magistrala Tatrzańska (Tatry Słowackie). W programie: - Czorsztyn - Wycieczka górska magistralą łatwa. Wariant spacerowy po Szczyrbskim Jeziorze - Zwiedzanie Jaskini Bielskiej w Tatrach Zapisy trwają do dnia 24 czerwca. Zapraszamy. {phocadownload view=file|id=32|target=s} więcej »
 
 

Gruzja i Armenia 2015

Data dodania: 2014-06-06
W dniach 03-13 lipca 2015 zapraszamy na wyjazd: Gruzja i Armenia. W programie: - Tibilisi: zwiedzanie starego miasta, XII – wiecznej świątyni Metekhi, która zachwyca wyjątkowo urokliwym położeniem na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari oraz zwiedzanie fortecy Abanotubani. Spacer wśród malowniczych uliczek miasta i wizyta w XI-wiecznej katedrze Sioni, w której koncentruje się życie religijne dzisiejszej Gruzji. Katedra jest siedzibą Katolikosa Eliasza II, czyli zwierzchnika autokefalicznego kościoła gruzińskiego. Następnie zwiedzanie Gruzińskiego Muzeum Sztuk Pięknych z arcydziełami sztuki gruzińskiej, Park Wake, Wake-Saburtalo, Dzweli Tbilisi, czyli "Stare Tbilisi", stanowi osobną dzielnicę miasta dopiero od 2007 r. - Mtskheta - dawna stolica Gruzji (ok. 500 r.p.n.e, - ok. 500 r.n.e.), której powstanie historycy datują nawet na drugie tysiąclecie przed naszą erą. Mtskheta jest miejscem, w którym Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w początkach czwartego wieku naszej ery. Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie, m.in.: klasztor Jvari (ok. VI w.n.e.) oraz katedra Svetitskhoveli (Xi w.n.e.). Następnie przejazd do miasta jaskiń – Uplistsikhe, datowanego na około VII w.p.n.e. Zwiedzanie – komnaty mieszkalne i sala rytuałów pogańskich. - Gori – miejsce urodzenia Józefa Stalina. Zwiedzanie pomnika i Muzeum Józefa Stalina - Możliwość wykąpania się w łaźniach - Kakheti - słynąca produkcji znamienitych, gruzińskich win. - Katedra Alawerdi, która jest jedną z najwyższych świątyń Kaukazu. W zabytkowym kompleksie znajdują się również: Pałac Chanów z XII wieku, refektarz oraz historyczne naczynia na wino - Gremi - zwiedzanie fortyfikacji, wewnątrz której znajdują się trójkondygnacyjny pałac królewski, kościół pod wezwaniem Michała Archanioła, wieża oraz zabudowania mieszkalne. Całość stoi na skalistym wzgórzu, u podnóża Pasma Głównego Wielkiego Kaukazu. Malowniczy widok tworzą ceglane budowle i mury na tle ośnieżonych gór. Wnętrze kościoła zdobią freski, zaś w salach urządzono muzeum. - Po drodze do Erewań przejazd do największego jeziora w Republice Armenii, a także największego jeziora Kaukazu i jedngo z najwyżej położonych jezior świata- Sewan. Razem z jeziorami Wan i Urmia nazywane jest jednym z trzech mórz Armenii - jako jedyne spośród nich leży na terytorium współczesnej Republiki Armenii, - Erewań: spacer po mieście, Muzeum Starych Rękopisów oraz Muzeum – Pomnika, poświęconego męczeństwu Ormianodpoczynek na plaży Jeziora Sewan - Eczmiadzyn - nazywany ormiańskim Watykanem. Wizyta w ruinach dawnej świątyni w Zwartnoc, najważniejszym miejscu archeologicznym w Armenii   Zapisy trwają do dnia 25 sierpnia 2014 r. {phocadownload view=file|id=31|target=s}   więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola