Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zygmunt Frankiewicz do krytyków: "Proponuję wycieczki (...) żeby porównać Gliwice z innymi miastami"

 
– Jestem odpowiedzialny i nie chcę porzucać w tym momencie pracy, którą żeśmy z dobrym efektem przez tyle lat wykonywali, bo to mogłoby być trochę groźne dla miasta – tłumaczy Zygmunt Frankiewicz w odpowiedzi na pytanie o to dlaczego będzie po raz kolejny startować w wyborach prezydenckich w Gliwicach. Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami prezydent przedstawił też liderów okręgowych list wyborczych. Krystynę Sowę, wiceprezydenta Adama Neumanna, Marka Pszonaka oraz nieobecnego na spotkaniu Tadeusza Olejnika. Wśród głównych zadań, jakie go czekają, jeżeli ponownie zostanie włodarzem miasta, Frankiewicz wymienił utrzymanie pozytywnych zmian, jakie – jego zdaniem – można zaobserwować w Gliwicach, a także kwestie związane z funkcjonowaniem istniejących szpitali i budową nowego obiektu. Zapytaliśmy m.in. o to co prezydent chciałby przekazać swoim krytykom. – Każdy ma prawo do narzekania, na pewno nie wszystko się wszystkim podoba, nie da się zadowolić wszystkich, ale jeżeli ktoś ma wątpliwości co do stanu naszego miasta i kierunku w jakim zmierza, to proponuję wycieczki – bliżej, dalej – nie trzeba daleko jechać, żeby porównać Gliwice z innymi miastami, które jeszcze wcale nie tak dawno były w zdecydowanie lepszej kondycji od Gliwic. I to porównanie, zdecydowanie praktycznie pod każdym względem, w każdym kryterium wypada lepiej – skomentował Frankiewicz.

 


24gliwice
 
Data pliku video: 2018-08-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola