Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zrównoważony rozwój - perspektywy na przyszłość. Międzynarodowy kongres naukowy

Data publikacji: 2017-05-03, Data modyfikacji: 2017-05-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Międzynarodowy kongres naukowy „Zrównoważony rozwój – perspektywy na przyszłość” odbędzie się w dniach 19 i 20 maja na Wydziale Organizacji i Zarządzania oraz w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu.   Kongres organizowany jest pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka.   Kongres organizowany jest w celu oceny wdrażania założeń zrównoważonego rozwoju w wymiarze globalnym, regionalnym i lokalnym, nakreślenia perspektyw na przyszłość oraz wskazania roli ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do ukonstytuowania i ewolucji idei zrównoważonego rozwoju. Do wydarzeń tych należały: opublikowanie Raportu Brundtland  w 1987 r., Szczyt Ziemi w Rio w 1992 r., Szczyt Ziemi w Johannesburgu w 2002 r. oraz Szczyt Ziemi w Rio w 2012 r.Kongres będzie okazją do podzielenia się przemyśleniami, badaniami i pomysłami, w jaki sposób efektywnie realizować założenia koncepcji zrównoważonego rozwoju dla dobra teraźniejszej i przyszłych generacji.   Bloki tematyczne Kongresu:1. Geneza koncepcji zrównoważonego rozwoju.2. Instytucjonalizacja idei zrównoważonego rozwoju.3. Zmiany w postrzeganiu i wdrażaniu zrównoważonego rozwoju.4. Teoria i praktyka zrównoważonego rozwoju.5. Aksjologiczne aspekty zrównoważonego rozwoju.6. Filozofia zrównoważonego rozwoju.7. Etyka stosowana a zrównoważony rozwój.8. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju.9. CSR jako narzędzie zrównoważonego rozwoju biznesu.10. Jakość życia jako centralna kategoria zrównoważonego rozwoju.11. Między ekonomią, ekologią i zrównoważonym rozwojem społeczeństwa obywatelskiego.12. Praktyczne wdrażanie założeń zrównoważonego rozwoju.13. Rozwój zrównoważony w przestrzeni zurbanizowanej.14.Kulturowe aspekty zrównoważonego rozwoju.   Organizatorem Kongresu jest Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej a współorganizatorami: miasto Zabrze, Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia udziału na adres [email protected] Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1868
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola