Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Sobota, 12 Lipca 2025   imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

STUDIA DUALNE ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY PRZEMYSŁU 4.0

Data publikacji: 2017-03-05, Data modyfikacji: 2017-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 
STUDIA DUALNE ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY PRZEMYSŁU 4.0

PRZEDSTAWICIELE ŚWIATA AKADEMICKIEGO I GOSPODARKI SPOTKAJĄ SIĘ 6 MARCA W CENTRUM EDUKACYJNO-KONGRESOWYM POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, ABY PRZEDYSKUTOWAĆ KWESTIĘ KSZTAŁCENIA ABSOLWENTÓW STUDIÓW NA POTRZEBY NAUKI I GOSPODARKI OPARTEJ NA WIEDZY. TEGO DNIA ODBĘDZIE SIĘ I KONFERENCJA EDUKACJA DUALNA – EDUAL, POD HASŁEM „STUDIA DUALNE ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY PRZEMYSŁU 4.0”. W WYDARZENIU WEŹMIE UDZIAŁ WICEPREMIER, MINISTER NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO JAROSŁAW GOWIN.

Konferencja jest organizowana przez Politechnikę Śląską oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Będzie poświęcona współpracy szkół wyższych z firmami w zakresie kształcenia, w tym szczególnie studiom dualnym.

– _Politechnika Śląska od wielu lat rozwija kształcenie na wszystkich trzech stopniach studiów w ścisłej współpracy z KSSE i otoczeniem społeczno-gospodarczym. Ciągle jednak pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących optymalnego modelu i form edukacji. Jak kształcić specjalistów dla Przemysłu 4.0, zapewniając jednocześnie oprócz wiedzy zawodowej odpowiednie przygotowanie absolwenta uczelni ogólnoakademickiej do prowadzenia badań naukowych? Który profil studiów wyższych zapewni lepsze przyswajanie wiedzy przez studenta? Na te i wiele innych pytań będziemy poszukiwali odpowiedzi na I Konferencji Edukacja Dualna – EDUAL _ – podkreśla rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

W konferencji weźmie udział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, a także szereg specjalistów z polskich i zagranicznych szkół wyższych oraz z branży przemysłowej. Eksperci będą dyskutować m.in. na temat dotychczasowych modeli kształcenia dualnego na wszystkich poziomach kształcenia akademickiego, które zostały wdrożone na Politechnice Śląskiej oraz innych uczelniach technicznych, a także rozmawiać o planach ich dalszego rozwoju. Zostaną również przedstawione dobre praktyki w zakresie edukacji dualnej prowadzonej za granicą. W ramach wydarzenia odbędą się ponadto rozmowy ze studentami biorącymi udział w kształceniu dualnym, panel dyskusyjny dotyczący przyszłości tego rodzaju studiów oraz zwiedzanie wybranych laboratoriów Politechniki Śląskiej.

Konferencja jest skierowana do firm ściśle współpracujących z Politechniką Śląską w zakresie kształcenia dualnego, a także do przedstawicieli polskich uczelni oraz innych firm przemysłowych. Wydarzeniu będą towarzyszyć XIX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości.

Patronat nad konferencją objęli wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a także prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

redakcja, Źródło artykułu: Politechnika Śląska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola