Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Politechniczny motocykl z podwójnym złotem!

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Politechniczny motocykl z podwójnym złotem!

Studencki zespół PolSl Racing z Politechniki Śląskiej zdobył podwójne złoto oraz nagrodę specjalną w zawodach motocykli elektrycznych SmartMoto Challenge, które odbyły się w weekend we Wrocławiu. Skonstruowany przez młodych inżynierów elektryczny motocykl okazał się bezkonkurencyjny!

 

Drużyna z Politechniki Śląskiej wystartowała w kategorii mocy silnika pojazdu 8 kW. Młodzi inżynierowie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii, pierwsze miejsce w konkurencjach dynamicznych w kategorii do 8 kW, a także zdobyli nagrodę za najlepszy Smart System zastosowany w motocyklu, na który składają się: telemetria, nawigacja oraz wyświetlanie parametrów jazdy i silnika. Politechniczny motocykl okazał się także najszybszy ze wszystkich biorących udział w zawodach, w tym również od motocykli o mocy 30 kW, w najbardziej wymagających konkurencjach dynamicznych – Enduro oraz Endurance, czyli jeździe po torze terenowym.

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów i uzyskanych wyników. Elektra – czyli motocykl  PolSl eRacing – powstała w nieco ponad 4 miesiące i biorąc pod uwagę czas realizacji, efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udało nam się wygrać z doświadczonymi zespołami Politechniki Wrocławskiej, AGH oraz RUDN z Moskwy. Mam nadzieję, że ten sukces będzie zalążkiem kolejnych projektów koła naukowego PolSl Racing ukierunkowanych na elektromobilność – mówi Bartłomiej Urbański, lider zespołu PolSl Racing.

 

Udział w zawodach SmartMoto Challenge we Wrocławiu był debiutem politechnicznej drużyny. Elektryczny motocykl został skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej specjalnie na zakończone w niedzielę zawody.

 

– Projekt rozpoczynał się w kwietniu i mieliśmy świadomość, że nie będzie czasu na jakiekolwiek błędy. Patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że udało nam się podołać zarówno organizacyjnie, jak i konstrukcyjnie, realizując ten projekt. Jestem zadowolony z Elektry, a w szczególności z jej wyglądu oraz jakości wykonania, jaką udało nam się uzyskać. Profesjonalna postawa kierowców pozwoliła nam uzyskać bardzo dobre wyniki w konkurencjach dynamicznych. Usłyszeliśmy we Wrocławiu wiele pochwał, co jest dobrą prognozą na przyszłość – dodaje Kamil Stencel, lider zespołu eRacing.

 

SmartMoto Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych. Rywalizują w nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują crossowy motocykl elektryczny od podstaw. Głównym celem zawodów jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas konkursu oceniano motocykl i jego możliwości dynamiczne oraz statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych.

 

W zawodach wzięła udział następująca reprezentacja studentów oraz absolwentów Politechniki Śląskiej: Bartłomiej Urbański, Kamil Stencel, Jakub Gruszczyk, Dawid Kisielewski, Bartłomiej Michna, Szymon Szczech, Łukasz Okoń oraz Grzegorz Rasek. W zbudowaniu Elektry brali udział również: Jan Kruczek, Mateusz Sowa, Kuba Fochtman, Artur Ziemianin, Sebastian Borek, Aleksandra Musioł, Paweł Szczech, Radosław Smalec oraz Krzysztof Adamczak.

, Źródło artykułu: Politechnika Śląska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola