Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PKM Gliwice - linia 197, Solaris Urbino 18 IV #240

 
Przejazd przegubowym kartonem gliwickiego PKMu. Firma od dłuższego czasu zmaga się z problemem wymiany taboru na nowy. Ostatnie zakupy poczyniono w 2017 roku celem wymiany ostatnich DABów, które były unieruchomione z powodu wprowadzenia wymogu KZK GOP zakazującego kursowania wysokopodłogowych autobusów w sieci organizatora. Od tego czasu gliwicki PKM próbuje wymienić także niskopodłogowe autobusy, które nadają się do wymiany z powodu wyeksploatowania, m.in. Mercedesy Citaro G czy Volvo B10BLE. W tym celu po raz trzeci ogłosił już dwa przetargi - na 4 solowe autobusy oraz 12 przegubowców. Termin otwarcia ofert w przetargach wyznaczono na czerwiec/lipiec, a czas na wykonanie umowy ustalono na 260 dni od podpisania umowy, czyli jeżeli tym razem pojawią się oferenci, autobusy pojawią się najwcześniej na wiosnę 2019 roku. Pojazdy mają oczywiście spełniać najwyższe obecne standardy - będą klimatyzowane, monitorowane, wyposażone w Wi-Fi, automatyczną skrzynię biegów i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Mimo wszystko dalej nie widać żadnego kroku firmy w kierunku pojazdów z napędem konwencjonalnym... 197 Łabędy/Huta - Sośnica/Osiedle Żeromskiego 1. Łabędy/Huta 2. Łabędy/Rynek 3. Łabędy/Strzelców Bytomskich 4. Łabędy/Dworzec PKP I 5. Łabędy/Osiedle 6. Przyszówka/Kaplica 7. Przyszówka/Skrzyżowanie 8. Osiedle Kopernika/Kąpielisko 9. Osiedle Kopernika 10. Szobiszowice 11. Gliwice/Świętojańska 12. Gliwice/Toszecka 13. Gliwice/Dworzec PKP 14. Gliwice/Plac Piastów 15. Gliwice/Jagiellońska 16. Gliwice/Franciszkańska 17. Gliwice/Cecylia 18. Gliwice/Sportowa 19. Gliwice/Królewskiej Tamy 20. Sośnica/Odrowążów 21. Sośnica/Drzymały 22. Sośnica/Reymonta 23. Sośnica/Most 24. Sośnica/Wielicka 25. Sośnica/Wiślana 26. Sośnica/Osiedle Żeromskiego

 


Jakub Skarżyński
 
Data pliku video: 2018-07-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
kierowca   2018-07-21 15:24:55
świetna robota!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola