Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy wygląd strony

Data publikacji: 2018-08-05, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Po kilku latach bez zmian, udało nam się zaktualizować wygląd naszej strony. Zmiana wymagała wiele pracy, lecz się udało. Teraz do dyspozycji mają Państwo nową stronę, z wieloma udogodnieniami. W skrócie: nowy, estetyczny wygląd strona została dużym stopniu dostosowana do urządzeń mobilnych strona została przystosowana do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. W lewym, górnym rogu pojawiły się przyciski, które umożliwiają zmianę wyglądu strony aby dostosować stronę do programów czytających (dla osób niewidomych i niedowidzących) menu znacznie się skróciło. Jest ono widoczne w zielonym pasku (który zawsze będzie na górze strony), z prawej strony głównego menu znajduje się "lupa", po kliknięciu której można wyszukiwać wszelkie informacje dostępne na stronie Aby zapewnić, że nasz serwis będzie użyteczny i dostępny dla jak najszerszej grupy odwiedzających, stosujemy się do wytycznych Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0, które wyjaśniają, co robić, aby treści internetowe były dostępne dla wszystkich ludzi. Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych, takie jak np. Window-Eyes, JAWS czy NVDA. Pełna obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury, jak i myszki. Układ graficzny serwisu jest w całości opisany przez arkusze stylów kaskadowych (CSS). Ale nawet jeżeli Twoja przeglądarka lub urządzenie, którym odczytujesz strony internetowe nie wspiera CSS w ogóle, cała zawartość każdej strony jest nadal łatwa do odczytania. Na stronach serwisu używane są tylko względne rozmiary czcionek kompatybilnych z ustawieniami opcji „rozmiar tekstu” w przeglądarkach graficznych.  Serwis jest wyposażony w udogodnienia ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące: przełącznik zmiany rozmiaru czcionki przełączniki zmiany kontrastu przełącznik zmiany układu strony przełącznik zmiany na „tryb nocny” Wszelkie błędy i uwagi proszę zgłaszać bezpośrednio na admin@gliwice.pttk.pl.

Pełna treść wiadomości na: gliwice.pttk.pl/strona-glowna/inne-informacje/2152-nowy-wyglad-strony
gliwice.pttk.pl, Źródło artykułu: gliwice.pttk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola