Belka
Piątek, 24 Maja 2024   imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Naukowcy z Politechniki Śląskiej w finale konkursu Popularyzator Nauki 2017!

Data publikacji: 2017-11-28, Data modyfikacji: 2017-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz prof. Andrzej Katunin z Wydziału Mechanicznego Technologicznego znaleźli się w finale konkursu Popularyzator Nauki 2017! Naukowcy z naszej uczelni zostali zakwalifikowani do finału w kategorii naukowiec. Teraz będą rywalizować o miano najlepszego popularyzatora. Zwycięzcę poznamy już w styczniu. Gratulujemy i trzymamy kciuki!   Organizatorzy konkursu – serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – już po raz trzynasty postanowili nagrodzić osoby oraz instytucje, które potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką i wykazują się niezwykłą aktywnością na tym polu.   W tym roku jury wyłoniło 23 finalistów z całej Polski w pięciu kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja oraz media. W kolejnym etapie kapituła konkursu wybierze najlepszych popularyzatorów w swojej kategorii, a także przyzna nagrodę główną – tytuł Popularyzatora Nauki 2017. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w połowie stycznia.   Finaliści z Politechniki Śląskiej już od lat odnoszą sukcesy na polu popularyzacji. Dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska jest mikrobiologiem, pracownikiem naukowym Katedry Biotechnologii Środowiskowej, pełni obecnie funkcję dyrektora Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Jest laureatką III miejsca i nagrody publiczności w konkursie FameLab, należy do grona Rzeczników Nauki, od lat angażuje się w liczne inicjatywy mające na celu popularyzację nauki. Współprowadziła również program w Canal+ Discovery „Wynalazcy przyszłości”.   Prof. Andrzej Katunin jest pracownikiem Instytutu Podstaw Konstrukcji Maszyn. Do jego zainteresowań naukowych należą: mechanika, modelowanie, badania nieniszczące kompozytów, zaawansowane metody analizy sygnałów i obrazów oraz geometria fraktalna. Innowacyjne badania naukowe profesora mogą znacznie wpłynąć na rozwój lotnictwa. Prof. Katunin jest m.in. laureatem Nagrody Naukowej Polityki, zajął również III miejsce w konkursie popularyzatorskim INTER. Praktycznie od początku swojej ścieżki naukowej zajmuje się również popularyzacją nauki, wykazując się pod tym względem niezwykłą aktywnością.   Więcej informacji o konkursie można znaleźć w serwisie Nauka w Polsce.     Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=2071
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola