Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 11 Lipca 2025   imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nauka to WOLNOŚĆ – głosowanie online

Data publikacji: 2014-05-29, Data modyfikacji: 2014-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w plebiscycie „Nauka to WOLNOŚĆ”. Wybierz najważniejszy wynalazek ostatniego 25-lecia i uzasadnij, jaki miał wpływ na rozwój nauki w Polsce. Możesz zagłosować na jeden z 25 wynalazków i wydarzeń. Głosowanie online trwa do 3 czerwca do północy.   Celem plebiscytu „Nauka to WOLNOŚĆ” jest promocja najciekawszych polskich wynalazków i osiągnięć naukowych z ostatniego 25-lecia. Plebiscyt został przewidziany w ramach działań dotyczących obchodów 25 lat polskiej demokracji, a jego finał nastąpi 4 czerwca 2014 r., w rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Plebiscyt adresowany jest do osób, które posiadają konto na Facebooku oraz tych, którzy odwiedzają stronę internetową MNiSW. Wśród ćwierć setki wynalazków/wydarzeń, na które oddawać można głosy, znalazły się m.in. wszczepianie implantów leczących głuchotę (1992-2013), opracowanie i wprowadzenie do praktyki okulistycznej metody tomografii optycznej z detekcją fourierowską (1999), wytwarzanie grafenu na skalę produkcyjną różnymi technologiami, dzięki którym polscy naukowcy znaleźli się w czołówce tej dziedziny (2010), pierwszy przeszczep twarzy w Polsce (2013), wybitne osiągnięcia z zakresu chemii bioorganicznej prof. Wojciecha Steca czy proteza serca powstała w ramach  programu Polskie Sztuczne Serce, koordynowanego i współtworzonego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.   Każdy uczestnik plebiscytu „Nauka to WOLNOŚĆ” może oddać głos na jeden spośród 25 zaprezentowanych na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynalazków lub wydarzeń naukowych i wpisać w komentarzu krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Spomiędzy wszystkich wynalazków zostaną wyłonione trzy, które otrzymają największą liczbę głosów/polubień. Jury oceni komentarze trzech zwycięskich wynalazków lub wydarzeń naukowych oraz wybierze trzy najciekawsze, po jednym dla każdego wynalazku. Komentarze będą oceniane pod kątem atrakcyjności i nawiązywać do hasła plebiscytu „Nauka to WOLNOŚĆ” oraz odpowiadać na pytanie: jaki wpływ miał dany wynalazek na rozwój nauki w Polsce w ostatnim 25-leciu. Każdy uczestnik może oddać wyłącznie jeden głos i może nie komentować swojego wyboru. Taki głos jest uznany za ważny w podsumowaniu liczby ogólnych głosów dla wynalazku, jednak w takim wypadku uczestnik ten nie może dostać wyróżnienia w postaci nagrody rzeczowej, jaką może być lustrzanka Nikon D5200 za zajęcie pierwszego miejsca, tablet Apple iPad4 za drugą lokatę i tablet Amazon Kindle Fire za komentarz, który uplasuje się na trzeciej pozycji pod względem atrakcyjności w oczach jury plebiscytu. Zachęcamy do udziału w głosowaniu i przemyślanego uzasadniania swoich wyborów. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1128
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola