Nauka bez granic, czyli Brazylijczycy na Politechnice Śląskiej
Data publikacji: 2014-05-08, Data modyfikacji: 2014-05-09
Treść: Od tego roku Polska jest pełnoprawnym uczestnikiem brazylijskiego programu stypendialnego „Nauka bez Granic”. Celem przedsięwzięcia jest kształcenie brazylijskich doktorantów i stażystów post-doc w renomowanych uczelniach na całym świecie, w tym m.in. na Politechnice Śląskiej. Zachęcamy do wykorzystania swoich dotychczasowych kontaktów z południowoamerykańskimi ośrodkami akademickimi i naukowo-badawczymi w celu pozyskania osób zainteresowanych aplikowaniem na naszą uczelnię.
W Polsce realizację programu „Nauka bez Granic” (SwB – Science without Borders) koordynuje Biuro KRASP. Według otrzymanych przez Biuro Międzynarodowej Wymiany Akademickiej Politechniki Śląskiej informacji, brazylijscy kandydaci mogą starać się o stypendia na przyjazdy do Polski pomimo upływu terminu składania aplikacji. Najpierw jednak powinni otrzymać potwierdzenie możliwości przyjęcia przez Politechnikę Śląską. Po otrzymaniu stosownego dokumentu zainteresowani mogą rozpocząć starania o przyznanie stypendium. Wskazówki jak przejść przez proces rekrutacyjny dostępne są na stronie internetowej programu.
Aktualnie dostępne są konkursy umożliwiające Brazylijczykom uzyskanie stypendiów w ramach:
studiów doktoranckich:
część studiów w ramach wymiany typu „Sandwich PhD” – pobyty do 12 miesięcy
pełne studia doktoranckie,staży typu post-doc wspierających habilitacje młodych pracowników naukowych – pobyty od 6 do 24 miesięcy.Program „Nauka bez Granic” posiada również ofertę stypendialną dla najzdolniejszych polskich badaczy z zakresu dziedzin priorytetowych dla programu, którzy mogą aplikować o stypendia w konkursach dla:
Młodych Naukowców (BJT)
Badaczy Gości Specjalnych (PVE).Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Ryszard Białecki Politechniki Śląskiej zachęca wszystkich posiadających kontakty z brazylijskimi ośrodkami akademickimi i naukowo-badawczymi do ich wykorzystania w celu pozyskania osób zainteresowanych aplikowaniem na naszą uczelnię. Osoby posiadające wspomniane kontakty i zainteresowane powyższą formą współpracy, proszone są o skontaktowanie się z prorektorem pod nr. tel. 32 237 12 22.
Jednostka: Wszystkie
ObrazekWybieralny:
Pełna treść wiadomości na: http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1106
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl