Belka
Piątek, 9 Maja 2025   imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nauka bez granic, czyli Brazylijczycy na Politechnice Śląskiej

Data publikacji: 2014-05-08, Data modyfikacji: 2014-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Od tego roku Polska jest pełnoprawnym uczestnikiem brazylijskiego programu stypendialnego „Nauka bez Granic”. Celem przedsięwzięcia jest kształcenie brazylijskich doktorantów i stażystów post-doc w renomowanych uczelniach na całym świecie, w tym m.in. na Politechnice Śląskiej. Zachęcamy do wykorzystania swoich dotychczasowych kontaktów z południowoamerykańskimi ośrodkami akademickimi i naukowo-badawczymi w celu pozyskania osób zainteresowanych aplikowaniem na naszą uczelnię.   W Polsce realizację programu „Nauka bez Granic” (SwB – Science without Borders) koordynuje Biuro KRASP. Według otrzymanych przez Biuro Międzynarodowej Wymiany Akademickiej Politechniki Śląskiej informacji, brazylijscy kandydaci mogą starać się o stypendia na przyjazdy do Polski pomimo upływu terminu składania aplikacji. Najpierw jednak powinni otrzymać potwierdzenie możliwości przyjęcia przez Politechnikę Śląską. Po otrzymaniu stosownego dokumentu zainteresowani mogą rozpocząć starania o przyznanie stypendium. Wskazówki jak przejść przez proces rekrutacyjny dostępne są na stronie internetowej programu.   Aktualnie dostępne są konkursy umożliwiające Brazylijczykom uzyskanie stypendiów w ramach: studiów doktoranckich: część studiów w ramach wymiany typu „Sandwich PhD” – pobyty do 12 miesięcy pełne studia doktoranckie,staży typu post-doc wspierających habilitacje młodych pracowników naukowych – pobyty od 6 do 24 miesięcy.Program „Nauka bez Granic” posiada również ofertę stypendialną dla najzdolniejszych polskich badaczy z zakresu dziedzin priorytetowych dla programu, którzy mogą aplikować o stypendia w konkursach dla: Młodych Naukowców (BJT) Badaczy Gości Specjalnych (PVE).Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Ryszard Białecki Politechniki Śląskiej zachęca wszystkich posiadających kontakty z brazylijskimi ośrodkami akademickimi i naukowo-badawczymi do ich wykorzystania w celu pozyskania osób zainteresowanych aplikowaniem na naszą uczelnię. Osoby posiadające wspomniane kontakty i zainteresowane powyższą formą współpracy, proszone są o skontaktowanie się z prorektorem pod nr. tel. 32 237 12 22. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1106
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola