Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Metrobilet, czyli jeden bilet na autobus, tramwaj i pociąg w metropolii. Znamy CENY! Kiedy wejdzie Metrobilet?

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Metrobilet, czyli wspólny bilet elektroniczny, miesięczny na autobusy i tramwaje oraz pociągi, w ramach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, powoli staje się faktem. Podczas 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw podpisano porozumienie pomiędzy GZM, KZK GOP, Kolejami Śląskimi i władzami samorządu woj. śląskiego. Metrobilet to sześć stref i wspólne bilety, umożliwiające podróżowanie zarówno autobusami, tramwajami i trolejbusami, jak i pociągami Kolei Śląskich. Ma zacząć obowiązywać w pierwszym kwartale 2019 roku.

Pełna treść wiadomości na: gliwice.naszemiasto.pl/artykul/metrobilet-czyli-jeden-bilet-na-autobus-tramwaj-i-pociag-w,4846912,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
gliwice.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: gliwice.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola