Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Kulisy meczu | Piast Gliwice - Miedź Legnica 2-1(1-0) 17|03|2019

Bardzo ciekawe widowisko obejrzeli kibice, którzy w niedzielne popołudnie postanowili spędzić czas na Stadionie Miejskim w Gliwicach, gdzie Piast mierzył się z Miedzią Legnica. Niebiesko-Czerwoni wygrali 2-1 po bramkach Jorge Felixa i Piotra Parzyszka. Było to piąte zwycięstwo z rzędu w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika i tym samym wyrównanie rekordu Klubu zwycięstw w Ekstraklasie! Spotkanie w skrócie - Piast od samego początku przeważał i zmuszony był do tworzenia akcji w ataku pozycyjnym. Zespół Miedzi cofnął się głęboko na własną połowę i wyczekiwał swoich szans. Tymczasem Niebiesko-Czerwoni grali uważnie w obronie i cierpliwie budowali sytuacje w ofensywie. Podopieczni Waldemara Fornalika zagrywali bardzo dużo piłek w pole karne Antona Kanibołockiego. Miedzianka w pierwszej odsłonie zanotowała tylko jedno niecelne uderzenie. Kibice Okrzei doczekali się bramki, która padła w 40. minucie spotkania. Gliwiczanie wymienili kilka krótkich podań przed polem karnym, aż wreszcie Piotr Parzyszek przytomnie wypatrzył wybiegającego na wolną pozycję Jorge Felixa, który dopełnił formalności i umieścił piłkę w bramce. Gol tylko napędził Niebiesko-Czerwonych, którzy już po chwili znów spróbowali pokonać golkipera Miedzi. - Druga odsłona meczu w dalszym ciągu toczyła się pod dyktando gospodarzy. Miedź co prawda wyszła nieco wyżej i starała się zagrozić bramce strzeżonej przez Frantiska Placha, ale w pierwszym kwadransie nie przynosiło to skutku. W 62. minucie Niebiesko-Czerwoni strzelili drugą bramkę po akcji Konczkowski-Parzyszek. Dziewięć minut później goście zdobyli gola kontaktowego, a na listę strzelców po raz dziesiąty w tym sezonie wpisał się Petteri Forsell. Mimo desperackich prób Miedzi, gliwiczanie spokojnie dowieźli wynik do końca i tym samym dopisali do swojego dorobku cenne trzy punkty. Z perspektywy trybun - Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Starcie Niebiesko-Czerwonych z Miedzią Legnica z wysokości trybun śledziło 5571 widzów. - Piast wygrał po raz piąty i wyrównał swój klubowy rekord liczby zwycięstw z rzędu. Poza obiektywem - W zespole Miedzi od pierwszej minuty wystąpił Mateusz Szczepaniak, który przez pół sezonu bronił barw Piasta Gliwice. - Piast w meczach Lotto Ekstraklasy jest niepokonany na swoim obiekcie od 12 sierpnia 2018 roku. Od tamtej pory przy Okrzei Niebiesko-Czerwoni zanotowali osiem zwycięstw i trzy remisy. - To pierwsza wizyta zespołu Miedzi przy Okrzei w meczu ekstraklasy. Miedzianka debiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej - Był to trzeci wiosenny mecz Piasta w Gliwicach, w którym Parzyszek strzelił gola i zanotował asystę. _____________________________ Piast Gliwice - Miedź Legnica 2-1 (1-0) 1-0 - Jorge Felix, 40 min. 2-0 - Parzyszek, 62 min. 1-2 - Forsell, 71 min. Piast: Plach - Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Pietrowski - Konczkowski (88. Jodłowiec), Dziczek, Hateley, Badia (73. Mak) - Felix, Parzyszek (84. Papadopulos). Miedź: Kanibołocki - Bartczak, Musa, Miljković, - Augustyniak (82. Garguła), Zieliński, Santana, Borja Fernandez (59. Ojamaa), Camara - Forsell, Szczepaniak (46. Piasecki). Żółte kartki: Badia, Dziczek - Piasecki, Forsell Widzów: 5571 SUBSKRYBUJ I BĄDŹ ZAWSZE PIERWSZY ---- bit.ly/1Wdo9mm ---------------- Podobało się? Obejrzyj nasze inne materiały! bit.ly/1NuotqJ To oficjalny kanał YouTube Piasta Gliwice - czekają na Ciebie tutaj: najnowsze wywiady, kulisy z meczów, konferencje prasowe, relacje z treningów, dopingujący kibice i piękne kobiety na stadionie i inne ekskluzywne materiały z życia klubu. ---------------- Koniecznie zajrzyj także tutaj: Najnowsze informacje - piast-gliwice.eu/ Społeczność - facebook.com/PiastGliwice/ Video - youtube.com/user/PiastGliwiceTV/ Twitter - twitter.com/piastgliwicesa Najlepsze zdjęcia - instagram.com/piastgliwicesa/ Biznes - kb.piast-gliwice.eu/ ---------------- Wciąż mało? Obejrzyj najpopularniejsze video Piasta Gliwice: youtube.com/watch?v=Zy_jJwml9KM youtube.com/watch?v=NLei5uF0zJg youtube.com/watch?v=hxqokDEvN28 youtube.com/watch?v=BJDMlMc-nyA youtube.com/watch?v=7c69SD7PP-E youtube.com/watch?v=e7ZGHBqkVXg youtube.com/watch?v=U1pKoXPJIMs