Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Sobota, 12 Lipca 2025   imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konkurs studencki rozstrzygnięty

Data publikacji: 2014-07-10, Data modyfikacji: 2014-07-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: W Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie odbyła się 7 lipca wystawa połączona z wręczeniem nagród studentom Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, którzy wzięli udział w konkursie „Projekt koncepcyjny energooszczędnego, wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej z zastosowaniem infrastruktury OZE oraz uzupełnienie o nowe funkcje terenu Sośniej Góry w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie”. Jurorzy zaproponowali trzy wyróżnienia: I stopnia – dla Agnieszki Szklanny i Michała Broniszewskiego, II stopnia – dla Anny Kmieć i Marcina Domurada oraz III stopnia – dla Marty Rajczykowskiej i Natalii Zawadzkiej. Prowadzącymi wszystkie prace konkursowe byli pracownicy Katedry Teorii, Projektowania i Historii Architektury: dr hab. inż. arch. Joanna Tymkiewicz, dr inż. arch. Dorota Winnicka-Jasłowska oraz dr inż. arch. Jarosław Figaszewski. Konsultację merytoryczną w zakresie konstrukcyjnym i wykonawczym zapewnił mgr inż. Damian Jastrzębski (Dialog Projekt Damian A. Jastrzębski). Nad organizacją całości czuwała dr hab. inż. Małgorzata Jastrzębska (Katedra Geotechniki i Dróg).Konkurs ten był efektem współpracy Wydziałów: Budownictwa (Katedra Geotechniki i Dróg) i Architektury (Katedra Teorii, Projektowania i Historii Architektury) Politechniki Śląskiej z Gminą Mikołów oraz Śląskim Ogrodem Botanicznym w Mikołowie. Prace prezentowane na wystawie stały się przedmiotem dyskusji podczas spotkania z Władzami Miasta Mikołowa i kolejnym spojrzeniem na problematykę przyszłego rozwoju kompleksu Sośniej Góry i Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Pierwsza taka wystawa, w znacznie mniejszej skali, miała miejsce w styczniu 2014 r. W obydwóch przypadkach w zaproponowanych opracowaniach ważnym elementem, poza funkcjonalnością i nowatorstwem rozwiązań technicznych i technologicznych, była szeroko rozumiana energooszczędność, która znalazła swoje odzwierciedlenie w propozycjach zastosowań Odnawialnych Źródeł Energii w postaci turbin wiatrowych, kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych. Wystawa prac studentów pozostanie w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego i będzie można ją tam oglądać przez najbliższe trzy miesiące. W styczniu 2015 r. prace będą prezentowane na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Więcej informacji na stronie Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1162
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola