Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2018" na Politechnice Śląskiej

Data publikacji: 2018-01-28, Data modyfikacji: 2018-01-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Prawie 200 przedstawicieli uczelni z całej Polski przyjedzie na Politechnikę Śląską, aby wziąć udział w dyskusji na temat umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego. Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”, organizowana wspólnie przez Politechnikę Śląską i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, odbędzie się 29 i 30 stycznia w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. W konferencji weźmie również udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.   „Studenci zagraniczni w Polsce 2018” to konferencja organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu „Study in Poland”, prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Tegoroczna edycja będzie poświęcona aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie. Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce zwiększa się od kilku lat liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni. Dlatego też w konferencji wezmą udział rektorzy, prorektorzy oraz dyrektorzy ds. współpracy międzynarodowej i promocji polskich uczelni. Nie może również zabraknąć głosu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W dyskusji weźmie więc również udział minister Jarosław Gowin. Rozwój umiędzynarodowienia, w szczególności pozyskiwanie uzdolnionych studentów zagranicznych na polskie uczelnie, wymaga przygotowania oferty atrakcyjniejszej niż spotykana w wielu uczelniach w krajach zachodnich. Podczas sesji „Współpraca nauka-biznes-samorząd szansą na pozyskanie uzdolnionych studentów zagranicznych”, w której wezmą udział m.in. prezydenci Katowic, Gliwic i Zabrza, przedstawiona zostanie koncepcja wspólnych działań uczelni, biznesu i samorządu. W programie konferencji znalazły się także sesje poświęcone m.in. umiędzynarodowieniu edukacji w Wielkiej Brytanii z udziałem ambasadora Jonathana Knotta oraz sesja „Jak rekrutować do Polski studentów z Kazachstanu i Wietnamu?”, w której weźmie udział ambasador Kazachstanu Margułan Baimuchan.   Program konferencji dostępny jest tutaj. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=2136
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola