Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 14 Lipca 2025   imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kierunki dysponujące wolnymi miejscami. Rusza nabór uzupełniający!

Data publikacji: 2014-07-17, Data modyfikacji: 2014-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Kandydaci na studia na Politechnice Śląskiej, którzy w ramach I naboru nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na wybrany przez siebie kierunek, mogą ponownie dokonać wyboru kierunku studiów spośród tych, które dysponują wolnymi miejscami. Rozpoczynająca się rekrutacja uzupełniająca dotyczy tylko kandydatów biorących udział w naborze podstawowym. W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia o przyjęcie mogą starać się jedynie kandydaci, którzy uzyskali liczbę punktów większą lub równą 18.   Kandydaci biorący udział w I naborze na studia na Politechnice Śląskiej, rozpoczynające się w roku akademickim 2014/2015, którzy nie dostali się na wymarzony kierunek studiów, mogą ponownie dokonać wyboru kierunku spośród tych, które dysponują wolnymi miejscami. W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia wolne miejsca czekają na 14 spośród 15 wydziałów Politechniki Śląskiej. Szczegółowa lista kierunków znajduje się tutaj. Osoby chcące studiować w trybie niestacjonarnym – zaocznie bądź wieczorowo, w zależności od kierunku studiów – również mogą wybierać spośród blisko 30 kierunków. Licencjaci bądź inżynierowie pragnący kontynuować naukę na stacjonarnych studiach II stopnia mogą aplikować na cztery kierunki proponowane przez dwa wydziały – Matematyki Stosowanej (matematyka) oraz Organizacji i Zarządzania (socjologia, zarządzanie oraz zarządzanie i inżynieria produkcji). Na kandydatów na studia niestacjonarne II stopnia czekają wolne miejsca na ośmiu wydziałach. Pełna lista kierunków znajduje się tutaj. Ponowny wybór kierunku studiów – niezależnie od trybu i stopnia – nie wymaga wniesienia opłaty rekrutacyjnej.   Rekrutacja uzupełniająca dotyczy tylko kandydatów biorących udział w naborze podstawowym i odbywa się według poniższego harmonogramu (16-25 lipca): 21 lipca (godz. 23:59) – ostateczny termin rejestracji dla kandydatów na kierunkach z listy ogłoszonej przez UKR 22 lipca (godz. 12:00) – ogłoszenie listy IIIa zakwalifikowanych do przyjęcia (wezwanie do złożenia dokumentów) oraz listy rezerwowej 23 lipca (godz. 14:00) – ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z listy IIIa zakwalifikowanych do przyjęcia 23 lipca (godz. 15:00) – ogłoszenie na poszczególnych wydziałach listy IIIa przyjętych na studia, listy nieprzyjętych oraz listy IIIb zakwalifikowanych do przyjęcia (wezwanie do złożenia dokumentów) 24 lipca (godz. 15:00) – ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z listy IIIb zakwalifikowanych do przyjęcia 25 lipca (godz. 15:00) – ogłoszenie na poszczególnych wydziałach listy IIIb przyjętych na studia i listy nieprzyjętych na studia. Wykaz kierunków dysponujących wolnymi miejscami: studia stacjonarne I stopnia studia niestacjonarne I stopnia studia stacjonarne II stopnia studia niestacjonarne II stopnia. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1165
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola