Belka
Czwartek, 30 Maja 2024   imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Innowacyjna dydaktyka - cykl szkoleń dla pracowników Politechniki Śląskiej

Data publikacji: 2017-05-11, Data modyfikacji: 2017-05-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Rusza nabór na cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu innowacyjnych umiejętności dydaktycznych i informatycznych w edukacji oraz zarządzania informacją. Projekt realizowany przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych oraz Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej skierowany do adiunktów będących pracownikami naszej uczelni. Zachęcamy do udziału.   Celem projektu „Innowacyjna dydaktyka nauczyciela akademickiego Politechniki Śląskiej” jest nabycie przez uczestników: nowych kompetencji w zakresie innowacji dydaktycznych i kreatywności, umiejętności wykorzystywania w procesie dydaktycznym najnowszych technologii informatycznych, wiedzy dotyczącej zasad, sposobów i narzędzi skutecznego pozyskiwania, gromadzenia, opracowania, przetwarzania, transferowania i udostępniania informacji.Powyższe efekty zostaną zrealizowane poprzez udział w szkoleniu w trzech modułach dotyczących innowacyjnych umiejętności: dydaktycznych, informatycznych oraz zarządzania informacją. Uczestnicy projektu nabędą nowe kompetencje z zakresu realizowanych zagadnień i wykorzystania ich w praktyce dydaktycznej, co będzie miało wpływ na podniesienie standardu kształcenia i pośrednio na ocenę okresową pracownika dydaktycznego. W przedsięwzięciu, które potrwa do końca marca 2019 r., docelowo ma wziąć udział 120 nauczycieli akademickich. W ramach projektu planowana jest realizacja czterech trzymiesięcznych cyklów powtarzających się bloków szkoleń, z których każdy będzie adresowany do 30 osób. Poszczególne moduły cyklu będą realizowane w grupach dziesięcioosobowych. Zajęcia  będą się odbywać w salach dydaktycznych Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych oraz Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej. Każdy z uczestników projektu „Innowacyjna Dydaktyka Nauczyciela Akademickiego Politechniki Śląskiej” ma prawo do bezpłatnego udziału we wszystkich formach wsparcia, realizowanych w ramach przedsięwzięcia. Otrzyma materiały promocyjne i szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające udział w projekcie. Ponadto uczestnicy szkolenia, pozostając pod opieką prowadzących je wykładowców i osobistych tutorów, wykorzystają nabyte kompetencje w ramach prowadzonych później przez siebie zajęć ze studentami na studiach I i II stopnia w wymiarze czterech semestrów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie projektu „Innowacyjna dydaktyka nauczyciela akademickiego Politechniki Śląskiej” i pod numerem telefonu (32) 400 39 44. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1872
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola