Belka
Sobota, 25 Maja 2024   imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Horyzont 2020: finansowanie badań i innowacji dla przedsiębiorców, szkół wyższych oraz instytutów badawczych

Data publikacji: 2014-02-25, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Treść: Konferencja poświęcona Programowi Ramowemu Badań i Innowacji Horyzont 2020 odbędzie się w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 28 lutego w godz. 9:00-14:00. Uczestnicy spotkania pogłębią swoją wiedzę na temat możliwości zdobywania środków na badania i innowacje, niezbędnych do osiągnięcia wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy z myślą o przyszłości. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli szkół wyższych, instytutów badawczych oraz przedsiębiorców z całej Polski.   Podczas piątkowej konferencji poświęconej Programowi Ramowemu Badań i Innowacji Horyzont 2020 prelegentami będą m.in. prof. Maria da Graça Carvalho – sprawozdawczyni programu Horyzont 2020 w Parlamencie Europejskim, prof. Jerzy Buzek – premier rządu RP w latach 1997-2001, od 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawca zakończonego 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej oraz dr hab. Jerzy Guliński – podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oprócz ogólnych zagadnień dotyczących ogólnych zasad udziału w Programie Horyzont 2020 odbędą się dwie dodatkowe sesje tematyczne dotyczące mobilności naukowców i udziału przedsiębiorstw w programach europejskich.   Program Ramowy Badań i Innowacji Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet wynosi blisko 80 mld euro. Jego kluczowym zadaniem jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji – od koncepcji naukowej poprzez etap badań po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii. Struktura programu Horyzont 2020 opiera się na trzech filarach zakorzenionych w strategii „Europa 2020”, które stanowią doskonała baza naukowa, wiodąca pozycja w przemyśle oraz wyzwania społeczne. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny:

Pełna treść wiadomości na: http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelniane/DispForm.aspx?ID=1058
polsl.pl, Źródło artykułu: polsl.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola