Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Doktoraty wdrożeniowe na pięciu wydziałach Politechniki Śląskiej!

Data publikacji: 2018-07-19, Data modyfikacji: 2018-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Doktoraty wdrożeniowe na pięciu wydziałach Politechniki Śląskiej!

Aż pięć wydziałów Politechniki Śląskiej otrzymało pozytywną ocenę w konkursie na doktoraty wdrożeniowe organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tym samym już od października kolejni młodzi naukowcy będą mogli rozpocząć realizację swoich doktoratów w systemie dualnym – w przedsiębiorstwie oraz na uczelni. To kolejny krok do zintensyfikowania współpracy gliwickiej uczelni z przemysłem.

 

Wśród wydziałów z Politechniki Śląskiej, które uzyskają dofinansowanie w ramach konkursu, znalazły się: Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Wydział Chemiczny, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Wydział Transportu.

 

Doktoranci wdrożeniowi będą skoncentrowani na rozwiązaniu konkretnego problemu technologicznego danego przedsiębiorstwaNa realizacji tego typu doktoratów zyska więc zarówno uczelnia, jak i pracodawca, a także sam doktorant, który będzie mógł realizować karierę naukową oraz zdobędzie niezwykle cenne doświadczenie w przemyśle.

 

W konkursie na realizację doktoratów wdrożeniowych można było ubiegać się o środki finansowe na prowadzenie stacjonarnych studiów doktoranckich rozpoczynających się w roku akademickim 2018/2019, na których kształcenie będzie się odbywało we współpracy z pracodawcą doktoranta. Środki finansowe są przeznaczone na dofinansowanie kosztów wykorzystania infrastruktury badawczej w celu realizacji badań naukowych prowadzonych przez doktoranta, a także na finansowanie stypendium doktoranckiego.

 

W ubiegłorocznej edycji konkursu dofinansowanie otrzymały cztery wydziały Politechniki Śląskiej. W efekcie aż 64 doktorantów Politechniki Śląskiej rozpoczęło realizację doktoratów wdrożeniowych w roku akademickim 2017/2018. Tym samym gliwicka uczelnia znalazła się na pierwszym miejscu wśród wyższych szkół w Polsce (ex aequo z Politechniką Warszawską) kształcących najwięcej doktorantów wdrożeniowych.

, Źródło artykułu: Politechnika Śląska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola