Belka
Wtorek, 7 Maja 2024   imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Archiwum wiadomości - rok 2014
 
 

ENEMEF: Maraton Niezniszczalnych. Wygraj bilet do kina

Data dodania: 2014-08-05
ENEMEF: Maraton Niezniszczalnych to propozycja dla miłośników kina akcji. Za tę mocną serię odpowiedzialny jest sam Sylvester Stallone, odtwórca legendarnych postaci Rocky’ego więcej »
 
 

Sztuki walki dla dzieci

Data dodania: 2014-08-05
„Sztuki walki dla dzieci” to propozycja Stacji Artystycznej RYNEK (Rynek 4-5) dla osób w wieku 7-12 lat, które spędzają lato w mieście. więcej »
 
 

Zdjęcia z II etapu Tour de Pologne 2014: Toruń -...

Data dodania: 2014-08-05
Petr Vakoc wygrał drugi etap 71. Tour de Pologne z Torunia do Warszawy. Na mecie czeski kolarz uzyskał 21 sekund przewagi nad peletonem i został nowym liderem wyścigu. więcej »
 
 

Wyniki II etapu Tour de Pologne 2014

Data dodania: 2014-08-05
Zakończył się II etap Tour de Pologne 2014. Sprawdźcie wyniki najlepszych kolarzy. więcej »
 
 

Milion dla młodej chemiczki z Politechniki Śląskiej

Data dodania: 2014-08-05
Treść: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło V edycję programu Lider. Jedną z laureatek konkursu została dr inż. Agata Jakóbik-Kolon z Katedry Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, która na realizację swojego projektu otrzyma ponad milion złotych! Gratulujemy.   W tym roku o dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju starało się aż 240 kandydatów z całej Polski. Wśród 36 laureatów programu Lider, których projekty i zespoły badawcze zostaną wsparte łączną kwotą ponad 40 mln zł, znalazła się dr inż. Agata Jakóbik-Kolon z Katedry Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Młoda chemiczka prowadzi badania nad syntezą i charakterystyką nowych hybrydowych biosorbentów polisacharydowych oraz sorbentów z poli (metakrylanu metylu). Upraszczając, badaczka poszukuje skutecznej metody usuwania cynku z wód kopalnianych, by metale ciężkie nie zanieczyszczały środowiska.   Rywalizujący w piątej edycji programu Lider młodzi naukowcy musieli wykazać się przygotowaniem do podjęcia samodzielnej realizacji projektu, który znajdzie zastosowanie w praktyce. Autorzy 74 najwyżej ocenionych wniosków wzięli udział w rozmowach kwalifikacyjnych, podczas których przekonywali grono wybitnych ekspertów o znaczeniu zaproponowanego rozwiązania dla nauki i gospodarki. W wyniku dwuetapowego postępowania kwalifikacyjnego dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. dr hab. inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski podjął decyzję o finansowaniu 36 projektów, łączną kwotą wynoszącą 40 860 592 zł.   Program Lider ma na celu wspieranie rozwoju najlepszych młodych naukowców. Poprzez realizację badań o potencjale wdrożeniowym i komercjalizacyjnym, stymuluje jednocześnie współpracę naukowców z przedsiębiorcami, ich mobilność wewnątrz sektora nauki oraz pomiędzy nauką i przemysłem. Dzięki udziałowi w programie młodzi, obiecujący naukowcy zdobywają bezcenne doświadczenia i zwiększają swoje szanse na odniesienie sukcesu już na początku kariery naukowej. – Wybraliśmy najlepszych z najlepszych –  podkreśla prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski. – Podobnie jak we wszystkich wcześniejszych edycjach stawiamy na osoby, które są niezwykle utalentowane, a jednocześnie potrafią poprowadzić pracę zespołową, skutecznie prowadząc innych do osiągnięcia ambitnych celów. Ich praca przyniesie efekty nie tylko nauce, ale także polskiej gospodarce – podsumowuje dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 
 

Odpust metropolitalny w Rudach

Data dodania: 2014-08-05
Kuria gliwicka podała ważne informacje dla wiernych, którzy wezmą udział w metropolitalnym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. więcej »
 
 

Super Zwierzak 2014 - prześlij zdjęcia pupila,...

Data dodania: 2014-08-05
Chcecie pochwalić się swoim psem, kotem lub innym zwierzakiem? Jeżeli tak, to macie ku temu znakomitą okazję! Ogłaszamy plebiscyt na „Super zwierzaka 2014”. Jeżeli wasz pupil uśmiecha się szeroko, wygłupia się lub po prostu Waszym zdaniem zasługuje na tytuł „super zwierzaka”, to zgłoście go do plebiscytu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola