Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Archiwum wiadomości - rok 2013
 
 

Szukamy świadków

Data dodania: 2013-12-20
10 grudnia około godziny 14.00 na ul. Dworcowej w Gliwicach, w autobusie komunikacji miejskiej linii 850 (kierunek: teatr muzyczny) doszło do wypadku, w wyniku którego 66-letnia pasażerka doznała urazu nosa. więcej »
 
 

Kierowco, znaj swe prawa i obowiązki

Data dodania: 2013-12-20
Co może kierowca a czego nie może w czasie policyjnej kontroli drogowej. Warto wiedzieć... więcej »
 
 

Prezydenci siedmiu miast chcą przejąć władzę w...

Data dodania: 2013-12-20
Własną listę do sejmiku chcą wystawić prezydenci Gliwic, Bytomia, Jaworzna, Knurowa, Rudy Śląskiej, Rybnika oraz Zabrza. Do inicjatywy nie przyłączył się prezydent Katowic Piotr Uszok.     więcej »
 
 

Gliwice mają budżet na 2014 rok. Rekordowe dochody

Data dodania: 2013-12-20
Gliwiccy radni przyjęli przyszłoroczny budżet miasta. Wydatki sięgną ponad 1,7 miliarda złotych, a dochody przekroczą 1,5 miliarda złotych. Deficyt zostanie pokryty przede wszystkim z kredytów zaciągniętych w Europejskim Banku Inwestycyjnym.     więcej »
 
 

Zmarł ks. Herbert Hlubek

Data dodania: 2013-12-20
Odszedł dziś w nocy, miał 84 lata. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. więcej »
 
 

Na leczenie Wojtka i Michała

Data dodania: 2013-12-20
Potrzebna jest pomoc dla bliźniaków chorych na mukowiscydozę. Charytatywne jasełka przygotowało bardzo wiele osób ze szkoły, gminy, parafii, w tym także całe rodziny. więcej »
 
 

Wynik wyborów z 18 grudnia 2013 r.

Data dodania: 2013-12-20
Treść: W wyniku głosowania przeprowadzonego podczas posiedzenia Uczelnianego Kolegium Elektorów Politechniki Śląskiej 18 grudnia 2013 roku prof. Leszek A. Dobrzański został odwołany z funkcji prorektora ds. nauki i współpracy z przemysłem Politechniki Śląskiej. Treść komunikatu z dnia 18 grudnia. Jednostka: Wszystkie więcej »
 
 

Erasmus-MUNDUS – nowe projekty programu wymiany...

Data dodania: 2013-12-20
Treść: Ruszyła realizacja dwóch nowych projektów wymiany akademickiej w ramach programu Erasmus-MUNDUS, których Politechnika Śląska jest pełnoprawnym partnerem. Rekrutacja do projektów „BE MUNDUS” (współpraca z Brazylią) i „CARIBU” (współpraca z krajami ACP, tj. Afryki Środkowej, Karaibów i Pacyfiku), o których mowa, trwa – w zależności od przedsięwzięcia – do końca roku lub 17 lutego 2014 r. Zachęcamy do udziału.   W ramach projektu „BE MUNDUS” planuje się przyznanie studentom studiów pierwszego stopnia (inżynierskich/licencjackich), doktorantom (z uwzględnieniem wspólnych i pełnych studiów doktoranckich), a także osobom odbywającym staże podoktoranckie (post-docs) oraz kadrze akademickiej łącznie 175 stypendiów w celu realizacji do 2016 roku wymiany akademickiej z Brazylią. Termin pierwszego naboru aplikacji on-line to – w przypadku pełnych doktoratów – 31 grudnia br. (23:59 CET), a w pozostałych przypadkach 15 lutego 2014 r. (23:59 CET).   Uczelnie partnerskie w Brazylii: USP: Universidade de São Paulo (współkoordynator projektu po stronie uczelni brazylijskich) UNICAMP: Universidade Estadual de Campinas UFRJ: Universidade Federal do Rio de Janeiro UEPSP: Universidade Estadual Paulista “Júlio de Mesquita Filho”, São Paulo UFPB: Universidade Federal da Paraíba, João Pessoa UFG: Universidade Federal de Goiás, Goiânia UEA: Universidade do Estado do Amazonas, Itacoatiara UFPE: Universidade Federal de Pernambuco, Recife UEMA: Universidade Estadual do Maranhão, São Luis UFSC: Universidade Federal de Santa Catarina, Florianópolis UFS: Universidade Federal de Sergipe, São Cristóvão.Działania przewidziane w ramach projektu „CARIBU” to przyznanie studentom studiów drugiego stopnia (magisterskich), doktorantom (z uwzględnieniem wspólnych i pełnych studiów doktoranckich) oraz nauczycielom akademickim łącznie 210 stypendiów w celu realizacji do 2016 roku wymiany akademickiej z krajami Afryki Środkowej, Karaibów i Pacyfiku. Termin pierwszego naboru aplikacji on-line mija 17 lutego 2014 r. (12:00 CET).   Uczelnie partnerskie w krajach ACP: Jimma University, Etiopia (współkoordynator projektu po stronie uczelni z krajów ACP) College of the Bahamas, Bahamy University of Buea, Kamerun Université Catholique de Bukavu, Demokratyczna Republika Kongo University of the Gambia, Gambia University of Ghana Business School, Ghana Universidade Eduardo Mondlane , Maputo, Mozambik National University of Samoa, Apia, Samoa Anton De Kom Universiteit van Suriname, Paramaribo, Surinam Sokoine University of Agriculture,Tanzania Universidade Nacional Timor Lorosa’e, Timor Wschodni (Timor-Leste) Makerere University, Kampala, Uganda.Szczegółowe informacje na temat poszczególnych projektów dostępne są na dedykowanych im stronach internetowych (BE MUNDUS i CARIBU), a także na stronie Biura Międzynarodowej Wymiany Akademickiej Politechniki Śląskiej. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 
 

FameLab 2014. Rewolucja w popularyzacji nauki

Data dodania: 2013-12-20
Treść: Trwa rejestracja chętnych do udziału w konkursie FameLab, nazywanym naukowym „Mam Talent”, skierowanym do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi. Nie boisz się myśleć niestandardowo i masz żyłkę popularyzatora nauki? Weź udział w konkursie, który pozwoli Ci wyjść z zacisza laboratorium i opowiedzieć szerokiej publiczności, dlaczego to co robisz jest tak fascynujące. Rejestracja trwa do końca stycznia. Zachęcamy do udziału.   Zadaniem uczestników FameLab 2014 jest w jak najbardziej atrakcyjny i zrozumiały sposób opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej. Liczy się poprawność pod względem naukowym, umiejętność jasnego wytłumaczenia skomplikowanych naukowych zagadnień oraz charyzma. Każdy uczestnik ma jedynie 3 minuty, by zaprezentować wybrane zagadnienie. W wystąpieniu może użyć dowolnych rekwizytów, o ile jest w stanie wnieść je na scenę i obsłużyć bez pomocy innych osób. Regulamin konkursu wyklucza jednak użycie pomocy multimedialnych.Osoby, które chcą wziąć udział w FameLab 2014 powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej konkursu oraz przesłać trzyminutowy film zgłoszeniowy z prezentacją popularyzującą wybrany temat z zakresu nauk ścisłych lub inżynierii. 25 półfinalistów spotka się 1 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaprezentują się na żywo przed publicznością i jury, które wybierze 10 finalistów.   Finał konkursu odbędzie się 10 maja w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zanim jednak dojdzie do starcia tytanów, finaliści wezmą udział w specjalnym szkoleniu z autoprezentacji oraz wystąpień publicznych. Zaplanowane na 29 i 30 marca zajęcia, tzw. masterclass, poprowadzą doświadczeni brytyjscy i polscy trenerzy.   Zdobywcę pierwszego miejsca polskiej edycji FameLab 2014 poznamy 10 maja. Otrzyma on nagrodę pieniężną  w wysokości 35 tys. zł, gdzie 30 tys. zł przeznaczone zostanie na badania, a 5 tys. na dowolne wydatki. Ponadto laureat weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu, odbywającym się w Cheltenham w Wielkiej Brytanii i będącym częścią Cheltenham Science Festival, który zaplanowano na 3-8 czerwca 2014 r. Zachęcamy do udziału! Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 
 

VELUX International Design Award 2014

Data dodania: 2013-12-20
Treść: Trwa rejestracja chętnych do udziału w międzynarodowym konkursie VELUX International Design Award 2014. Przedsięwzięcie adresowane jest do studentów kierunków związanych z projektowaniem wzornictwa użytkowego, których zadanie polegać będzie na opracowaniu nowoczesnych przesłon do okien dachowych. Nadesłane projekty oceniać będą światowej sławy projektanci. Do wygrania m.in. 6000 euro! By wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie projektu do 31 grudnia.   Zadanie konkursowe w VELUX International Design Award 2014 polega na zaprojektowaniu rolety przyszłości, która będzie wyróżniała się innowacyjnością i zupełnie nowym spojrzeniem na osłanianie okien dachowych. Prace oceniać będzie inicjator nagrody Red Dot Award prof. Peter Zec, holenderska projektantka tekstyliów Petra Blaisse oraz włosko-duński duet projektantów mebli GamFratesi. Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę: innowacyjność, jakość życia, troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój oraz potencjał rynkowy. Na zwycięzców VELUX International Design Award 2014 czekają cenne nagrody – 6000 euro za zdobycie pierwszego miejsca i 2500 euro dla laureata drugiej nagrody. Ponadto uczestnicy konkursu będą rywalizować w mediach społecznościowych, a autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 1500 euro.   Ostateczny termin przesyłania prac mija 31 marca 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu i ceremonia wręczenia nagród odbędą się natomiast w maju przyszłego roku. Jednostka: Wszystkie ObrazekWybieralny: więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gliwicki -  powiat w województwie śląskim z siedzibą w Gliwicach. W skład powiatu wchodzą: Knurów, Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Rudziniec i Wielowieś, zajmując łącznie wpowierzchnię 664,37 km².

Atrakcje zabytowe powiatu stanowią m.in. Miejskie mury obronne w Gliwicach, Radiostacja gliwicka, osada Krywałd, Stare Miasto, ruiny Synagogi z 1822 r. czy Droga Krzyżowa z XVIII w w Pyskowicach.

W powiecie działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie której funkcjonują między innymi firmy General Motors Manufacturing Poland oraz japońska fabryka NGK Ceramics. Działa tu także park technologiczny Technopark Gliwice.

Przez powiat gliwicki przebiegają drogi krajowe: 44, 78, 88, 94 oraz autpostrady A2 i A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola